+ 420 244 466 550            Jitřní 185/6, 147 00 Praha 4 - Hodkovičky

Setkání s profesionálním sportovcem

Oz

Ve čtvrtek 10.10.2019 v naší škole proběhlo setkání s profesionálním sportovcem – Lukášem Váchou. Setkání bylo zaměřeno na kariéru profesionálního sportovce – o co v průběhu kariéry přišel nebo naopak získal. Jedním z důležitých témat bylo spojení školy a „profesionálního“ tréninku v klubu SK Slavia Praha. Zde popisoval únavu, schopnost soustředit se na učení a zdali by něco jinak udělal, kdyby dostal znovu šanci chodit do školy. Dále se diskutovala témata jako jsou kompenzační cvičení, svalová dysbalance, zranění a jeho rizika pro budoucí sportování anebo přetěžování. Jsme rádi, že k nám Lukáš zavítal a podělil se o své zkušenosti.


Setkání s policistkou

Oz

Ve čtvrtek 14.11.2019 proběhla odborné setkání s policistkou Kpt. PhDr. Růženou Randákovou, která se přišla podělit o rizika sociálních sítí, kde by mohly jejich děti uvíznout. Páchání této trestné činnosti navíc stále není poškozenými oznamováno v dostatečné míře na policii ČR. Mnoho případů internetového zneužívání a vydírání dětí není mnohdy orgánům činným v trestním řízení oznámeno kvůli tomu, že se poškozené děti stydí za materiál, který poskytly pachateli, nebo si mnohdy ani neuvědomují, že se staly oběťmi trestného činu. Oběťmi jsou často malé děti i ve věku kolem sedmi let. Osobnostní a psychologický dopad na oběti takové trestné činnosti je markantní.