+420 244 466 550           Jitřní 185/6, 147 00 Praha 4 - Hodkovičky

ZŠ JITŘNÍ

Praha 4, Jitřní 185, příspěvková organizace


IČ 06548733


Bankovní spojení školy: 284348366/0300


Bankovní spojení školní jídelny: 284348710/0300

Text...

ZŠ Jitřní se účastnila elitního branné závodu MISE

Žáci naší školy se zúčastnili dvoudenního branného závodu vyšší obtížnosti „MISE“, který proběhl 9. 10. a 10. 10. 2018 v exkluzivním prostředí výcvikového areálu 43. výsadkového praporu v Chrudimi a v okolí přehrady Seč. Při tomto závodu účastníci plnili různě náročné úkoly, které vyžadovaly taktickou schopnost, spolupráci v týmu, obratnost a fyzickou zdatnost, logické uvažování a znalost české historie.

Závod byl pořádán na počest novodobých válečných veteránů. Možnost účasti získalo jen 10 škol z celé České republiky, mezi nimi i žáci ZŠ Jitřní.

 

Více fotografií naleznete zde.

ZŠ Jitřní byla úspěšná i v městském kole přespolního běhu

 

Ve čtvrtek 11. 10. 2018 se konalo celopražské kolo v přespolním běhu, do kterého jsme postoupili díky výborným výsledkům na předchozích závodech Prahy 4. A byli jsme opět úspěšní!!!

Závody to byly velice těžké, neboť zde byla spousta vynikajících sportovců z celé Prahy. Ale ani v této konkurenci nezůstali sportovci naší školy pozadu. Mladším žákyním těsně uniklo prvenství a obsadily druhé místo. Starší žákyně skončily čtvrté, mladší žáci šestí a starší sedmí. Mimo týmových jsme podali i skvělé individuální výkony - Eliška Jarošová a Líza Brejchová se staly vítězkami svých rozběhů.

 

Chválíme všechny reprezentanty ZŠ Jitřní a děěěěkuuuujeeeemeeee!!!!

 

Více fotografií naleznete zde.

ZŠ Jitřní získala v Běhu Krčským lesem putovní pohár starosty Prahy 4

20. ročník závodu v přespolním běhu O pohár starosty Prahy 4 vyhráli reprezentanti ZŠ Jitřní a získali tak putovní pohár. Akce proběhla pod záštitou starosty MČ Praha 4 Mgr. Petra Štěpánka v úterý 2.  října 2018. Účastnilo se jí více než 300 žáků základních škol. Organizovali ji sportovní lektoři DDM Praha 4 – Hobby centrum 4 a Základní škola Filosofská. 


Fotografie z akce naleznete na webu DDM Praha 4 - Hobby centrum 4.

Atletický čtyřboj na Jitřní!

Ve čtvrtek 27.9. se na Jitřní konalo finále obvodního kola Prahy 4 v atletickém čtyřboji v kategorii 8. a 9. tříd. Závodily týmy chlapců a děvčat. Akce se zúčastnily školy ZŠ Jitřní, ZŠ Jižní, ZŠ Horáčkova a  pouze v kategorii chlapců ZŠ Jílovská.

Každý ze závodníků musel absolvovat 60 m, dívky pak 800m a chlapci 1000 m. Dále si závodníci vybírali mezi skokem vysokým či dalekým, a mezi vrhem koulí či hodem míčkem.


Naší škole se podařilo opanovat obě dvě kategorie a vystoupat na nejvyšší stupínek. Zatímco dívky si hladce kráčely hladce pro vítězství, chlapci o něj bojovali do poslední disciplíny, běhu na  1000 m. V přímém souboji porazili ZŠ Jílovskou a mohli se společně s dívkami radovat z vítězství.


Školu reprezentovali:


Chlapci: Prokop Smetana, Ondřej Pelant, Martin Sobotka, Jan Morava, Jakub Novosad


Dívky: Eva Caldrová, Veronika Hanzlíková, Adéla Trnková, Eliška Vojtěchovská, Aneta Karafiátová


Gratulujeme k vítězství a jsme na všechny hrdí!!!

Fotbalové finále obvodního kola Prahy 4

Ve středu 26. 9. se hrálo na Tempu obvodní fotbalové finále Prahy 4 v mladších (6. a 7. třída)  a starších (8. a 9. třída) kategoriích. Naše škola postoupila do obou.


Mladší  kráčeli turnajem velice suveréně a po celou dobu přehrávali jednoho soupeře za druhým. Zádrhel přišel v posledním zápase, Výrazně jsme přehrávali ZŠ Jílovskou, vytvářeli jsme si šance, leč první gól jsme inkasovali my, když se soupeř ojediněle dostal na naši půlku. Podařilo se nám vyrovnat. Na řadu tak přišly pokutové kopy, ve kterých měla větší štěstí ZŠ Jílovská a získala vítězství  na Praze 4 v kategorii 6. a 7. tříd.


Ve starší kategorii se již hráli mnohem vyrovnanější zápasy. Především čtyři nejlepší celky měly ve svých řadách několik výborných hráčů, kteří je táhli. My jsme postoupili ze skupiny jako druzí, když jsme ve skupině podlehli Kavčím Horám. V semifinále jsme hráli s Novým Porgem. Vstup do utkání se nám nevydařil, prohrávali jsme dva nula. Kluci nic nevzdali a podařilo se jim vyrovnat. Kopaly se penalty. Rozhodlo se až v šesté sérii, kdy se štěstěna přiklonila na naši stranu. Ve finále jsme se tak opět utkali s Kavčíma Horama, kterým jsme chtěli oplatit předchozí porážku. Zápas se pro nás opět nevyvíjel moc dobře, když jsme inkasovali první gól my. Avšak kluci vrhli zbytky svých sil do útočení a podařilo se jim výsledek urvat a zvítězit 3:1. Poslední dva zápasy byly obrovsky těžké a kluci prokázali obrovské odhodlání jít za vítězstvím.


Týmy tvořily:


6. a 7. třídy: Vojta Barták, Pavel Šimonovský, Samuel Koller, Matyáš Klouček, Jakub Špičák, Hynek Zlatuška, Vojta Černý, Alex Kukuczka, Matěj Soós, Jaroslav Capouch, Jan Jeřábek (základní kolo)


8. a 9. třídy: Jan Müller, Martin Sobotka, Ondřej Pelant, Jakub Novosad, Richard Gnip, Jan Kačer, Alex Magdi, Matěj Procházka, Ondřej Šerák, Antonín Jakubův (základní kolo)


Všem klukům gratulujeme a jsme na ně hrdí!

Naši žáci jsou šestí v ČR v závodech sportovní všestrannosti!


Dvoudenní republikové finále závodú ve sportovní všestrannosti (OVOV)  se uskutečnilo 6. a 7. září v Brně za účasti více než 600 žáků ze 187 škol z celé ČR. Soutěžilo v deseti disciplínách.

Díky skvělému přístupu našich reprezentantů k závodům i vzájemné podpoře máme skvělé týmové 6. místo. Díky týmu ve složení Martin Sobotka, Ondřej Pelant, Bořek Brejcha, Marek Oravec, Eva Caldrová, Apolena Švábíková, Karolína Jarošová a Tereza Grygarová za výbornou prezentace naší školy.


Mnozí z nich podali výkony na čelných místech, které si zaslouží zveřejnit: 


Karolína Jarošová - celkové 6. místo v její věkové kategorii

Antonín Jakubův - celkové 14. místo v individuálním závodě v jeho věkové kategorii

Apolena Švábíkové - 113 sedů-lehů za dvě minuty (10. nejlepší výkon ze všech závodnic , celkové 15. místo v její věkové kategorii)

Karolína Jarošová - čas 3:21 na 1 km (7. nejlepší výkon ze všech závodnic v její věkové kategorii a zároveň i celkové 6. místo)

Ondřej Pelant - 17,8 m v hodu medicinbalem (23. místo, zároveň i celkové 14 místo v jeho věkové kategorii)


Děkujeeeeeem!!!!!

Sportovalo se, pochutnávalo a vzpomínalo. ZŠ Jitřní slavila osmdesát let!

Dveře naší znovu osamostatněné školy Jitřní se v sobotu 22. září otevřely veřejnosti. Už od rána sem přicházely desítky současných i bývalých žáků a učitelů, aby společně zavzpomínaly na léta strávená v naší škole. V hudebně si rodiče povídali v improvizované kavárně, kde byla i prodejní výstava výtvarných děl žáků z Jitřní. Vystavená kopie obrazu od Clauda Moneta, o níž byl největší zájem, se prodala jako první. Děti si zatím pod dohledem svých učitelů pořádně zařádily na hřištích školy a tvořily ve školních dílnách. Úspěch slavila výstava dobových fotografií a dokumentů rozmístěná ve vestibulu školy a na chodbách, stejně jako stánek, v němž si bylo možné zakoupit vzpomínkové pexeso, jehož výtěžek bude věnován na nákup interaktivní tabule. V učebnách fyziky a chemie to zase bouřilo ukázkami pokusů.

Úderem půl třetí odpoledne zahradníci na zahradě školy zasadili lípu. Poté se krájely dorty, které škole k výročí věnovala cukrárna maminky z 6.C Vlaďky Liškové a radní pro školství Jaroslav Míth. Radní Jaroslav Míth a zastupitel Pavel Caldr zároveň škole pod vedením nové paní ředitelky Mileny Hartigové popřáli ve svých projevech mnoho štěstí a spoustu zvídavých žáků a nadšených učitelů a také škole předali dárkový šek.

Desítky hostů využily odpoledne i možnost komentovaných prohlídek školy. Ve zvlášť hojném počtu se tu sešli prvňáci ročníku 1966 až 1967 pod vedením své paní učitelky Jitky Němečkové. Vůbec nevadilo, že zrovna fotka té jejich třídy chyběla. Po letech překvapivě hravě rozpoznávali kamarády z jiných ročníků. Vynikala v tom hlavně Blanka Čížková Tonyková, jejíž maminka vařívala ve zdejší jídelně. "No tohle je přece Jindra Pačesová!A tady Eva Ryčlová a Běla Nováková," ukazovala spolužákům na obrázcích a vysloužila si za to od nich novou přezdívku kronikářka.

Jana Nováková

ZŠ Jitřní vítala v pondělí 3. září 2018 své nové žákyně a žáky

Počasí nám sice nepřálo, začátek nového školního roku jsme přesto pořádně oslavili!


Připravované společné zahájení školního roku všech tříd nové Základní školy Jitřní na školním hřišti totiž překazil déšť.


Na zahajovací slavnosti v tělocvičně naší základní školy Jitřní jsme v pondělí v 9 hodin ráno přivítali celkem 55 prvňáčků a 9 žáčků nultého ročníku.


Dětí se hned ujaly naše osvědčené paní učitelky Kamila Koubková, Pavla Vašíčková a Ivana Vacková. Popřát žákům i naší znovu osamostatněné škole vše nejlepší v novém školním roce přišli zástupci Městské části Praha 4 Pavel Caldr a Jaroslav Míth. Slavilo se i v učebnách vyšších ročníků. Do sportovních skupin šestých tříd nám totiž přibyla spousta nových nadějných atletů.


Kam až to mohou mnozí u nás dotáhnout, děti viděly na vlastní oči. Pozdravit je totiž osobně přišla letošní juniorská atletická mistryně světa Amálie Švábíková, naše bývalá žačka. Zdůraznila, že na to, co všechno se naučila na naší ZŠ Jitřní, je pořádně pyšná.


Tak držíme palce všem dětem, rodičům, pedagogům a dalším zaměstnancům školy, ať nám to v novém školním roce všechno klape tak, jako první školní den!

Text...