Šablony MŠMT

Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (Výzva č. 02_18_064 pro Šablony II) – ZŠ Jitřní – Moderní škola pro všechny.

V rámci operačního programu ZŠ Jitřní realizuje následující projekty:

1. Doučování žáků ZŠ Jitřní ohrožených školním neúspěchem.

2. Klub pro žáky ZŠ Jitřní - klub občanského vzdělávání a demokratického myšlení.

3. Využití ICT ve vzdělávání v ZŠ Jitřní - rozšíření výuky o práci s digitálními technologiemi (tablety).

4. Využití ICT ve vzdělávání v ŠD Jitřní - rozvoj digitálních kompetencí (tablety).

Operační program Praha – pól růstu ČR (Výzva 49)

V rámci operačního programu ZŠ Jitřní realizuje následující projekty:

1. Volnočasový klub - rozvoj kompetence dětí v oblasti vzájemného porozumění, zájmu o odpovědnost za to, co se děje v komunitě, otevřeného přístupu ke kulturní rozmanitosti. Podpora mezikulturního vzdělávání v návaznosti na hlavní výuku, integrační aktivity na podporu integrace žáků s odlišným mateřským jazykem (OMJ) formou zážitkového učení.

2. Intenzivní jazykové kurzy ČJ jako druhého jazyka dítěte s cílem odstraňovat zásadní bariéru dítěte s odlišným mateřským jazykem (OMJ) při dosažení školního úspěchu, začlenění a adaptování se v kolektivu vrstevníků nejen ve třídě.

3. Komunitně osvětová setkávání.

4. Odborně zaměřená tématická setkávání s rodiči dětí ve škole.

5. Projektová výuka.

Text...